Bisiklet Turu, Sinemaskop Yedikır

Aslında yazmayı bırakmadım; sadece çok uzun bir ara oldu. Ara çok uzun oldu diyorum ama blogun geneline bakınca zaten sık güncellenmeyen bir yapıya sahip burası. Bu seferki arayı biraz abartmış oldum diyelim. Aslında sık yazmak istiyorum fakat erteleme hastalığından* muzdarip bir insan olduğumdan bu yazma işini bir türlü rayına oturtamadım. Bunun yanında dağa, doğaya çıkıp oraya buraya kamp atmaktan arta kalan zamanlarda bir doktora öğrencisi olmamın da bu yazma işlerinin aksamasında etkisi olabilir. Gerçi bu gezme tozma işleri de doktorayı aksatıyor; karşılıklı bir etkileşim söz konusu. Doktora sürecinde böyle sinüzoidal ilerliyoruz, bakalım nereye varacak sonu.

Yazmayalı pek de bir değişiklik yok aslında; ‘bir kere doğduk, yaşayacağız’ modunda takılmaya devam. Doğada vakit geçirmeye dair neler yaptın derseniz, mesela kış boyu snowboard için fırsat buldukça Erciyes’te idim. Bu yıl son derece sıra dışı bir kış yaşadığımızdan hevesle beklediğim yeni pistler karsızlıktan açılamadı. Yeni pistleri geçtim, geçen yıl kaydığım yüksek pistler bile açılamadı. Pek zevkli bir sezon olmasa da en azından hevesimi aldım. Bu sezonun snowboard maceralarıyla ilgili bir şeyler yazamadım buraya ama en azından iki adet video editleyip youtube sayfama yükleyebildim. Göz atmak isteyen olursa buyursun: Video 1, Video 2.

Gelelim bu yazıda bahsetmek istediğim konuya: bisiklet turu. Aslında yazacak pek bir şey yok, sadece fotoğrafları paylaşayım istedim.

Birkaç gün izin alıp Suluova’ya geldim. Gelmişken şu bizim Yedikır barajının etrafını bisikletle bir turlayayım dedim. Çok uzun zamandır bisiklete binmediğimden bayağı ham veziyette olduğumun farkındaydım ama orta okul yıllarında, balık tutmak için çok kere bisiklet ile baraja gidip gelmiş biri olarak yaklaşık 15 yıl sonra (oha!) bunu tekrarlamamak için mazeret üretmek olmazdı.

Akşam üzeri hava biraz serinleyince yola çıktım. Baraja vardığımda beklediğimden çok daha az yorulmuştum.

k-8681

Az yorulmuş olmamda fotoğraf ve video çekimi için sık sık durmuş olmamın da etkisi olabilir tabi.

k-8767

Biraz fazla rüzgar olması dışında bir problem yoktu.

k-8820

k-8782

Her yer yemyeşildi.

k-8824

k-8833

k-8842

Gün bitti ve geri dönüş yolu başladı.

k-8814

k-8838

Bir panaroma:

k-pnrm-

Bir video:

2 Yorum

  1. Sinan

    Evet çok uzun oldu ama bu sefer.
    Eline ayağına ve gözüne sağlık. Gerçekten keyifli bir gezi olmuş ki, burada fotoğrafları izlerken ben de bu keyfi hissettim abi.
    Bisiklet güzel icat yau.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir